Nutné formality k vyřízení vnitrostátní cesty

V poslední době začíná vycestovávat na vnitrostátní cesty nová generace studentů a ti si zpravidla neví rady s potřebnými formalitami. Pokud tedy máte pokyn (nebo svolení) se na konferenci či jednání vypravit řiďte se následujícím postupem.

1) Zjistěte si orientační náklady na Vaší cestu (doprava, ubytování, vložné na konferenci a jiné poplatky)

2) Stavte se za tím kdo Vás poslal (nebo Vám svolil) na akci vyrazit a zjistěte zdroj financování (proto se hodí tušit kolik to bude orientačně stát). Je dost možné že Vás pošle za prof. Johnem. Pokud dotyčný ví tak od něj zjistěte i číslo FIS v opačném případě se stavte za paní Kotasovou resp. Maliňákovou.

3) Na infotaji si stáhněte příslušné formuláře tzv. Nepojmenovanou smlouvu a Vyúčtování.

4) Do vynechaného místa Nepojmenované smlouvy "Náhrada cestovních výdajů bude hrazena z (NS/TA/A)………………………..." uveďte číslo FIS. Ve formuláři pro Vyúčtování (Podklad pro stanovení náhrady cestovních výdajů studenta) vyplňte část A a v části C pouze položku "Likvidace(NS/TA/A):........................." kam opět vpíšete číslo FIS.

5) Nechte si od prof. Johna podepsat Nepojmenovanou smlouvu a Vyúčtování. Celkem 2 podpisy.

6) Objednejte si ubytování, jízdenky a další dle potřeb a uvážení či pokynů.

7) Nyní můžete spokojeně vyrazit na cestu (nechávejte si účtenky!!!).

8) Po návratu z cesty nalepte lepidlem na čistý papír A4 veškeré doklady, nahoru na papír uveďte název akce, datum konání a Vaše jméno. Papír takto okopírujte.

9) Vyplňte Část B. Do kolonky "stravné: ................... Kč" vyplňte "Dle vyhlášky". Kolonku "celkem" a kolonky "přiznáno" nevyplňujte.

10) Nyní si dojděte opět za prof. Johnem a nechte si podepsat Část C (2 podpisy), kterou však Vy sami nevyplňujte.

11) Vše odneste paní Klevetové (místnost B-110).

12) Po cca 10 pracovních dnech se stavte na pokladně pro peníze.