V pátek 31. 1. 2025 proběhl Den otevřených dveří. Přestože byl tentokrát v budově v Trojanově ulici, stánek KJCH nesměl chybět. Naši studenti a absolventi odpovídali na dotazy ohledně studia jaderné chemie.
Děkujeme za návštěvu a těšíme se na vás příště.
Držitelkou Ceny Neuron pro mladé nadějné vědce za rok 2024 je Dr. rer. nat. Martina Benešová Schäfer, Ph.D.
Mezi laureáty Ceny Neuron za rok 2024 je Dr. rer. nat. Martina Benešová Schäfer, Ph.D., absolventka oboru jaderné chemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Podstatnou část svého studia jaderné chemie strávila i na katedře jaderné chemie v rámci dlouholeté spolupráce FJFI a PřF UK při výuce studentů.
Dr. rer. nat. Martina Benešová Schäfer, Ph.D. se věnuje výzkumu a vývoji radiofarmak v Německém Centru pro výzkum rakoviny v Heidelbergu. Cenu Neuron pro mladé nadějné vědce v oblasti medicína získala za svůj významný podíl na vývoji radiofarmaka určeného pro léčbu rakoviny prostaty.
Gratulujeme a přejeme mnoho dalších nejen vědeckých úspěchů, které jsou inspirací pro budoucí generace výzkumníků.
Medailonek laureátky na stránkách nadace Neuron.
Foto: Nadace Neuron
Únorové státní závěrečné zkoušky
Státní závěrečná zkouška bakalářského studijního programu Jaderná chemie proběhne dne 6. 2. 2025 od 8:30 (harmonogram).
Státní závěrečné zkoušky navazujícího magisterského studijního programu Jaderná chemie proběhne dne 6. 2. 2025 od 14:00 (harmonogram).
Vánoce 2024
Přejeme všem příjemné a klidné prožití vánočních svátků a mnoho studijních, vědeckých i osobních úspěchů v roce 2025.
Katedra uvítala návštěvu z Japonského QST
Ve dnech 9.-12. 12. 2024 navštívila Katedru jaderné chemie FJFI ČVUT v Praze delegace pracovníků z QST (National Institutes for Quantum Science and Technology, Japonsko), konrétně Dr. Kotaro Nagatsu, Dr. Tatsuya Higashi a Jun Ichinose. V rámci návštěvy byly projednávány společné zájmy v oblastech nukleární medicíny a radiofarmacie a byl vyjádřen zájem o vzájemnou budoucí spolupráci. Hlavním tématem diskuzí byla příprava izotopu 225Ac, který je významným medicinálním radionuklidem, využívaným k moderní terapii nádorových onemocnění. Tento kontakt byl navázán díky aktivitám MAAE pro podporu výzkumu, vývoje a mezinárodní spolupráce v oblasti jaderných věd a jejich aplikacích, kterých se doc. Kozempel z KJCH FJFI ČVUT v Praze účastnil.
Zleva: Dr. Tatsuya Higashi, Dr. Kotaro Nagatsu, doc. RNDr. Ján Kozempel, Ph.D., Jun Ichinose.